Cygnet Multipod

  • Cygnet Multipod
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Konstrukcja poda opiera się na dwóch centralnych belkach dla wysokiej stabilności Wymienne nogi z mechanizmami blokującymi pozwalają na dostosowanie poda do każdych warunków, dając mu wielką uniwersalność. Regulacja buzz barów umożliwia dostosowanie ich kąta względem podłoża. wysoka stabilność dzięki podwójnej belce centralnej wysuwane belki centralne idealne do łowienia przy pomocy zarówno 12ft oraz 13ft wędkach na wyposażeniu: 10″, 12″, 24″ i 36″ nogi w komplecie z buzz barami na 3 wędki oraz pokrowcem regulowane buzz bary pokrowiec zawiera kieszeń na buzz bary, które można schować wraz z sygnalizatorami masa całkowita: 5,4kg

  • Funkcjonalność
  • Wygląd
  • Cena
  • Jakość/cena
4

Opinia

Z opisu producenta wynika, że pod ten jest bardzo stabilny. Niestety nie jest tak w stu procentach, zwłaszcza przy maksymalnym ustawieniu na długich nogach. Pod delikatnie buja się przy trąceniu czy nawet mocnym braniu. Stojak posiada niestety jeszcze jedna wadę, mianowicie lakier rysuje się w miejscach gdzie dokręcamy śrubki regulujące całą konstrukcję, a wystarczyło „nalać” odrobinę gumy lub plastiku na końcówki tych właśnie śrubek. Na szczęście pomijając te małe niedogodności pod ten posiada też masę zalet, którymi są przede wszystkim jego uniwersalność i możliwość rozbudowy o dostępne akcesoria.
Dzięki krótkim nogom mamy klasycznego „jamnika”, którego możemy ustawić np. na pomoście lub łowiąc na styl Angielski (nisko i wąsko). Długie nogi natomiast pozwalają nam na ustawienie poda np. w wodzie przy wąskim pomoście lub trzymając kije pionowo na brzegu ze względu na przybrzeżną roślinność.
Jeśli chodzi o wspomniane akcesoria to mamy możliwość dokupienia buzz barów na 4 wędziska,
korzystamy z tego patentu na zawodach łowiąc na 4 kije na team. Mamy wtedy masę miejsca na stanowisku mimo że jest np. dosyć wąskie.
Kolejnym tzw gadżetem są stopki do nóg poda. Idealnie sprawdzają się na pomoście wraz z wkręcanymi śledziami, które ma w ofercie masa firm karpiowych. Po zainstalowaniu takiego zestawu pod stoi jak przymurowany i przestaje się bujać. Jak wcześniej wspomniałem. Sytuacja ma się podobnie gdy ustawimy poda wysoko lub pionowo, stopki maja na tyle szerokie otwory, że można spokojnie użyć standardowych śledzi od namiotu.
Reasumując pod godny uwagi przez swoja wszechstronność i dodatkowe gadżety, które można dokupić a faktycznie się przydają.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram