Shimano Ultegra CI4+ XT-B

  • Shimano Ultegra CI4+ XT-B
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Zastosowanie CI4+ pozwoliło znacznie zmniejszyć masę kompaktowego korpusu Ultegry, co ułatwia uzyskanie większej prędkości wędziska podczas zarzucania. Dla wydłużenia rzutów Ultegrę wyposażono w 2-biegowy system oscylacji szpuli AR-C oraz system Baitrunner. Kuta na zimno przekladania X-Ship zapewnia dużą siłę zwijania linki. W zestawie trzy szpule. Nowością jest wprowadzenie specjalnych nakładek na szpulę redukujących jej objętość, po dwie (cieńsza i grubsza) na każdą szpulę.

  • Funkcjonalność
  • Wygląd
  • Cena
  • Jakość/cena
4

Opinia

Zgadzamy się z opisem producenta, doceniając trzy szpule oraz nakładki na nie, które umożliwiają nawinięcie dowolnej ilości linki głównej. Plus również za prosty i konkretny design, który jednak jak wiadomo jest sprawą subiektywną. Dobrze też pracuje mechanizm podczas zwijania i wysnuwania żyłki. Opinia, którą wydajemy jako użytkownicy po całym sezonie z tymi kołowrotkiem, nie jest jednak pozbawiona minusów. Po pierwsze, jako szpule aluminiowe są bardzo podatne na urazy mechaniczne, wystarczyło niewielkie uderzenie o twardy przedmiot, aby na szpuli pojawiło się wgniecenie. Po drugie podczas zwijania poluzowanej żyłki korbką, zawinęła się ona wokół robiąc szczerbę na ok 3 mm. Kropelka załatwiła sprawę, pozostaje jednak pytanie, jak delikatny jest materiał, z którego powstają kołowrotki, za które płacimy ponad 1000 zł za sztukę, co daje nam 3 minus, w postaci kiepskiej korelacji ceny do jakości. Przynajmniej w tym konkretnym testowanym przez nas egzemplarzu.
Podsumowując: polecam zakup tych kołowrotków, jednak raczej delikatnym i uważnym użytkownikom. Szałaputy niech trzymają się od nich z daleka.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram