Łowisko Ostrowo Młyn

https://invaders-team.pl/content/uploads/2016/07/DSC_0210.jpg
  • Łowisko Ostrowo Młyn
  • Wielkość (ha): 2 x 2,5 ha
  • Ilość stanowisk: brak oznaczeń
  • Średnia głębokość (m): 2
  • Rekord łowiska: brak
  • Toalety: brak
  • Numer kontaktowy: 517 545 011
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Łowisko Ostrowo Młyn dla wędkujących otworzyło się w 2016 roku.

Położone jest nieopodal Wągrowca w odległości niecałych 50 km od Poznania łowisko składa się z dwóch zbiorników o wielkości 2,5 ha. Jeden z akwenów, jest dziki i położony wśród drzew, porośnięty trzcinami, z drewnianymi kładkami przy brzegu. Nie wiadomo na razie, jakie są jego zasoby wędkarskie więc pobyt nad tą wodą może stanowić swoistą przygodę.

Cena za łowienie na tym akwenie to 5 zł/h, oraz 30 zł/dobę.

Można skorzystać z możliwości rozbicia namiotu, co umożliwi całonocną zasiadkę.

Brak danych dotyczących dna, zaczepów na nim, rybich kryjówek etc.

Drugi zbiornik jest już zadbany i przygotowany pod łowienie. Ma kształt ósemki, przedzielonej mostkiem w miejscu przewężenia. Z jednej strony łowiska mamy za plecami las, co w upalne dni jest nie do przecenienia. Infrastrukturę nad wodą stanowią wiata, grill oraz palenisko z metalowymi prętami do pieczenia kiełbasek.

Sam zbiornik ma w najgłębszym miejscu około 2,5 metra głębokości. Czyste, pozbawione twardych zaczepów dno, gdzie jedynie butwiejące liście mogą zalepiać haczyki. To bez wątpienia dobra woda, dla początkujących wędkarzy, którzy obawiają się zniszczyć sprzęt, a równocześnie mają (co oczywiste) parcie na fajny hol.

W wodzie jest dużo młodego karpia od 1-3 kg, ale trafiają się również osobniki do 10 kg.

Ryby tam pływające są waleczne i lubią sobie pofikać, o czym przekonałem się sam. Jest to bez wątpienia atut, bo nic nie cieszy bardziej niż hol, podczas którego trzeba się napracować nad zdobyczą. Ważne jest też, że wszystkie złowione tam przeze mnie ryby, były pierwszy raz na haczyku. Widać tutaj, że właściciel szacujący ilość ryb w zbiorniku na 2,5 tony nie mija się z prawdą.

Co do przynęt to sprawdzą się na tam wszystkie przynęty od ziarna i pelletu począwszy, na kulkach skończywszy. Ryby są skłonne do pobierania przynęt tonących, ale to zawsze może się zmienić wraz z ich rosnącym doświadczeniem życiowym 🙂  Brania są agresywne i pewne co sprawia dużą satysfakcję. Waleczna ryba niewielkich rozmiarów jest fajniejszą zdobyczą niż karp wielkości Malucha, za to pozbawiony życia i woli walki.

Podsumowując. Jest to woda doskonała to tego, żeby wybrać się tam w wakacje z rodziną i znajomymi. Potrenować swoje umiejętności, odpocząć i odkryć nowy, malowniczo położony akwen.

Dla wędkarzy łowisko czynne jest od roku 2016, natomiast oficjalne otwarcie wraz z infrastrukturą dla karpiarzy przewidziane jest na 2017. W październiku tego roku planowana jest na Ostrowie pierwsza edycja zawodów Big Three, organizowanych przez Adama Brzozę z teamu Expert Karp, przy współudziale firmy Invader i Carpshop.

Facebook: https://www.facebook.com/O%C5%9Brodek-Rekreacji-Ostrowo-M%C5%82yn-989408437785256/?fref=ts

Telefon: 721 251 353

Strona: http://ostrowomlyn.pl/

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram