Videotronic XRC

  • Videotronic XRC
Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

sygnalizacja świetlna – dźwiękowa,  identyfikacja (rozróżnienie) kierunku brania,  regulacja głośności (od 0 do ponad 100 dB),  regulacja tonu,  regulacja czułości w skali 10-cio stopniowej,  pamięć ostatniego brania z regulacją czasu świecenia diody (od 6 sek. do 40 sek.), sygnalizacja stanu baterii,  podświetlenie nocne, gniazda podłączenia swingera,  adapter umożliwiający stosowanie FOX ILLUMINATED SWINGER, hermetyczny włącznik on/off, zamontowany nadajnik umożliwia współpracę bezprzewodową z centralką Videotronic CX2 – zasięg do 300 m.

  • Funkcjonalność
  • Wygląd
  • Cena
  • Jakość/cena
4.5

Opinia

Sygnalizator Videotronic XRC polskiego producenta, posiada dożywotnią gwarancję. Co więcej, sami byliśmy świadkami jak producent na Rybomani zgodził się wymienić klientowi sygnalizator uszkodzony mechanicznie, kiedy ów klient przyznał się, że zdeptał niechcący produkt. Postawa firmy Videotronic w takiej sytuacji stawia go chyba najwyżej w hierarchii podejścia do klienta i reklamacji z testowanych przez nas sprzętów różnych producentów.
Sam sygnalizator charakteryzuje płynny i dość ciekawy dźwięk. Jest też w 100% wodoszczelny. Działa na baterię 9V, która wystarcza na jeden sezon bądź w wypadku słabego obciążania nawet na dwa, co stanowi naprawdę świetny rezultat w porównaniu do konkurencji. Jeśli chodzi o centralki to nie polecamy starszych wersji o nazwie CV1 ponieważ posiadają zasięg do max. 30 m. Podobno można w serwisie dorobić antenę go zwiększającą, ale tego nie sprawdzaliśmy. Dobrze pracuje centralka CX2. Niestety sygnał brania w obu centralkach przekazywany jest z delikatnym opóźnieniem. Videotronic poprawił ten defekt w najnowszej wersji setów już z CX3 nazywających się XRC3 i tam sygnał brania przekazywany jest od razu. Wygląd sygnalizatorów jest poprawny, nie wyróżniający się na tle innych dostępnych na rynku, ale ze wszelkimi regulatorami umieszczonymi w sposób łatwy do operowania sprawia wrażenie dobrze i poprawnie skonstruowanego narzędzia do ciężkiej pracy.
Cena?, no cóż?, nie odbiega od konkurencji, ale wziąwszy pod uwagę dożywotnią gwarancje i podejście do klienta nie mamy się co martwic o serwis i problemy techniczne. Zdecydowanie polecamy zakup tego sprzętu.

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram