V WOJNA KARPIOWA INVADERA – łowisko Jerzyn 22.04-26.04.2020

Udostępnij
Facebooktwitterpinterestlinkedin

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w V -tej (Jubileuszowej) Wojnie karpiowej, która tym razem odbędzie się na łowisku Jerzyn.

Będzie to urodzinowa impreza na której postaramy się aby pojawiło się jak najwięcej atrakcji.

Każdy z zawodników, jak to zawsze na naszych zawodach otrzymuje „pakiet startowy”. Dodatkowo też przekażemy każdemu zespołowi arkusze służące do mapowania łowiska.  W trakcie imprezy zostaną przeprowadzane warsztaty doszkalające z technik łowienia z rzutu, sondowania dna, rysowania mapy łowiska, wiązania przyponów, nęcenia i zasad wg których odbywają się zawody federacji Fipsed. Warsztaty te poprowadzą członkowie Kadry w wędkarstwie karpiowym PZW okręgu Poznań.

Na imprezie będą obecni prezesi kół wędkarskich u których będzie możliwość opłacenia aktualnych składek PZW, oraz zapisania się do PZW, czy też przeprowadzenia egzaminów na kartę wędkarską.

Nagradzane będą 3 miejsca w klasyfikacji generalnej, oraz zwycięzcy sektorów.

Zawody mają status Grand Prix PZW okręg Poznań 2020, oraz eliminacji do PCM 2020.

Wszystkie informacje dotyczące zawodów załączone są w regulaminie poniżej.

Na bieżąco będziemy informować o kolejnych sponsorach, partnerach i atrakcjach, które będziemy sukcesywnie dołączać do tej imprezy.

Sponsorzy główni:

Patron medialny:

Szykujcie się na MEGA wydarzenie. My już odpalamy powoli race 🙂

Wpisowe tylko 900 zł od pary. Ilość miejsc ograniczona.

Poniżej wklejamy regulamin zawodów.

REGULAMIN  „V WOJNY KARPIOWEJ INVADERA” na łowisku Jerzyn w dniach 22.04-26.04.2020

UWAGA! Niedługo nastąpi zmiana regulaminu, nie mająca wpływu na przebieg samych zawodów, aczkolwiek regulamin zostanie dostosowany do zasad PZW.

1/ W zawodach uczestniczyć mogą wędkarze zrzeszeni w PZW oraz niezrzeszeni, aczkolwiek Do GP Polski PZW będą zakwalifikowani jedynie zawodnicy, którzy są członkami PZW i mają wykupione aktualne członkostwo PZW na rok 2020.

2/ Warunkiem uczestnictwa jest wpłata startowego w wysokości 900.00 PLN oraz zgłoszenie pisemne na adres mailowy: office@invader.com.pl,

a) Całość kwoty należy uiścić w terminie 14 dni od daty wysłania na adres mailowy zawodników numeru konta i regulaminu.

b) Liczba miejsc ograniczona (max 35 ekip).

3/  Łowienie w dwuosobowych drużynach na 4 wędki metodą gruntową, włosową (zakaz używania koszyków i  akcesoriów do metody i feedera).  Łowienia za pomocą tzw. twardych i klasycznych metod karpiowych.

Łowienie tylko i wyłącznie metodą rzutową. Zakaz używania jakichkolwiek środków pływających, oraz echosond elektronicznych.

a) Zabronione jest łowienie metodą Zig Rig z użyciem pływaka.

b) W przypadku przybycia tylko jednej osoby z drużyny dopuszcza się start tej osoby, która wędkuje na 2 wędki za pełną kwotę startowego.

c) Dopuszcza się start trzeciego zawodnika (team runnera) jako pełnoprawnego uczestnika w rywalizacji, bez obostrzeń dotyczących czynności związanych z łowieniem za dopłatą 300 zł, aczkolwiek ilość wędek użytych w zawodach pozostaje bez zmian.

d) Nęcenie dozwolone jest tylko z obrębu swojego stanowiska i za pomocą: spombów, rakiet zanętowych, łyżek zanętowych, rur zanętowych, typu kobra.

Zabronione jest stosowanie żywej przynęty jak i zanęty.

4/  Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać ryby, odhaczanie ryb wyłącznie na matach karpiowych, a ich przetrzymywanie do momentu   zważenia  przez  sędziego  tylko  w  przeznaczonych do tego „workach  karpiowych”.

a) W jednym „worku karpiowym’’ może znajdować się nie więcej jak jedna ryba. Po zważeniu,  rybę  z  należytą ostrożnością  trzeba wypuścić  do  wody.

b) Używanie środka odkażającego dla ryb, szczególnie w miejscach ukłucia od haka obowiązkowe.

5/  Do klasyfikacji liczą się karpie lub/i amury o wadze przekraczającej 2 kilogramy, mniejsze ryby należy natychmiast wypuścić do wody.

6/  Zanęcanie i wyrzucanie zestawów  podczas  zawodów dozwolone jest jedynie z brzegu i tylko ze swojego stanowiska.

7/  Zarzucanie zestawów, łowienie oraz zanęcanie tylko do oznaczonej umownej połowy jeziora lub linii brzegowej, wyznaczającej dany sektor łowienia.

8/ Wchodzenie do wody w czasie zawodów, zanęcanie lub holowanie ryb tylko do wysokości ud. Każdy zawodnik wchodzący głębiej może spodziewać się, że holowana ryba nie będzie zaliczona.

9/ Jeżeli obaj zawodnicy zamierzają opuścić stanowisko ich wędki muszą zostać zwinięte, a zestawy wyjęte z wody.

10/ Drużyna używa nie więcej niż 2 markery.

11/ Ryba nie zacięta wewnątrz pyska nie będzie zaliczona.

12/ Każda zacięta ryba przed sygnałem końca zawodów musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut od zakończenia zawodów, w przeciwnym wypadku nie zostanie zaliczona.

13/  Klasyfikacja w systemie drużynowym,  oraz nagroda za największą rybę zawodów.  

Teren zawodów zostaje podzielony na 3 sektory, a zawodnicy będą rywalizować w poszczególnych sektorach o zwycięstwo, oraz w klasyfikacji generalnej.

14/  Do klasyfikacji końcowej zalicza się drużyny, które złowią ryby zgodnie z pkt.5 w danym sektorze, oraz w klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcy poszczególnych sektorów – klasyfikacja do MP PZW 2020.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej- klasyfikacja do PCM 2020.

Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywa klasyfikacje do MP PZW, oraz PCM.

Nagrody rzeczowe otrzymują pary w kolejności od miejsca 1 do 3, które złowiły kilogramowo najwięcej ryb, oraz łowca Big Fisha).

W przypadku złowienia największej ryby o tej samej wadze, wygrywa zawodnik który złowił swoją rybę wcześniej podczas zawodów (jako pierwszy). Jeżeli będą drużyny z tą samą wagą złowionych ryb, zwycięża ta która ma najcięższą złowioną rybę.

15/  Zakaz opuszczania terenu zawodów przez zawodników (za wyjątkiem wypadków losowych zgłaszanych i za zgodą sędziego głównego zawodów).

16/ Osoby trzecie mogą przekraczać wyznaczony sektor danej  drużyny tylko za jej zgodą.

17/ Zabrania się spożywania napojów alkoholowych podczas trwania zawodów

18/ Niezastosowanie się do powyższego regulaminu skutkuje upomnieniem lub dyskwalifikacją drużyny (decyzję podejmuje sędzia główny zawodów)

19/ Agenda zawodów:

22.04.2019 (środa)

9.00 godz. – Rozpoczęcie tj. rejestracja drużyn, przywitanie zawodników, losowanie

13.00 godz. – Rozpoczęcie przygotowywania stanowiska (markerowanie)

15.00 godz. – Możliwość nęcenia

16.00 godz. – Rozpoczęcie łowienia

23.04.2019 (czwartek) – łowienie

24.04.2019 (piątek) – łowienie

25.04.2019 (sobota) – łowienie

26.04.2019 (niedziela)

10.00 godz. – Zakończenie łowienia

12.00 godz. – Ceremonia wręczenia nagród i pucharów

Nęcenie tzw. twarde (za pomocą spombów i rakiet zanętowych z użyciem wędzisk) tylko w godzinach 9.00-19.00

Całodobowe nęcenie (dzień + noc) dozwolone jest tylko za pomocą rur zanętowych.

20/ Organizator zawodów – INVADER  zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

21/ Zawodnicy uczestniczący w zawodach wyrażają zgodę na robienie zdjęć, oraz filmów i upublicznianie ich wizerunku w materiałach reklamowych i promocyjnych organizatora.

22/ Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty materialne i losowe wynikające ze zdarzeń losowych, które mogą nastąpić podczas trwania zawodów.

23/ Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie od wszelkich zdarzeń na czas trwania zawodów.

Wszystkie informacje dotyczące zawodów, sponsorów, rejestracji ekip na zawody, znajdziecie na  www.invaders-team.pl .

Obserwuj nas
Facebookpinterestinstagram